>> Kontakt <<

O firmě

Naše rodinné pekařství se nachází v historické části okresního města Šumperka. Pekárnu jsme zakoupili v malé privatizaci v roce 1990. Dříve zde provozoval tuto činnost státní podnik "Severomoravské pekárny a cukrárny", i když tradice této pekárny a výroby v ní se datuje již od roku 1921, kdy zde podnikal rakouský pekař.

V roce 1990 bylo nutno provést celkovou rekonstrukci vnitřních prostor, které byly po předchozím nájemci v dezolátním stavu. Postupně jsme dokoupili i celý objekt, k možnosti rozšíření výrobních prostor.

Než jsme si vytvořili dostatečné finanční prostředky, tak se peklo na staré parní peci, která ovšem nevyhovovala požadavkům současné doby. Jelikož bylo potřeba rozšířit výrobu dokupovala se i nová techonologie jako např. moderní pece české výroby. V etážové peci pečeme převážně chléb a v rotační peci ostatní výrobky. Celkovou výrobu zajišťujeme z převážně domácích surovin na bázi přírodních zdrojů, které zlepšují výrobky a hlavně pak jejich trvanlivost. Výrobní program se skládá z veškerého pekařského sortimentu a částečně i z cukrářských výrobků.

Jedná se o typ rodinné pekárny s 19 zaměstnanci, dvěma vlastními obchody a rozvozem po Šumperku a jeho okolí.